Катеринівська сільська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Основні вимоги правил охорони ліній електрозв’язку від пошкоджень та Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних ліній.

Дата: 09.01.2024 14:00
Кількість переглядів: 159

https://rada.info/upload/users_files/26307500/32dfb816b17a67d20cfe6774b5abd494.jpg

Основні вимоги правил охорони ліній електрозв’язку від пошкоджень та Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних ліній.

Фото без опису Для забезпечення дотримання Правил охорони ліній електрозв’язку від пошкоджень та Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній електрозв’язку та уникнення пошкоджень комунікаційних мереж сторонніми організаціями при проведенні ними земляних та будівельних робіт через недотримання вимог Правил охорони ліній електрозв’язку та Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній електрозв'язку.

Пунктами 2, 6 Правил охорони ліній електрозв’язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 1996 р. № 135 (надалі Правила), встановлено, що на трасах кабельних і повітряних ліній електрозв’язку і навколо випромінюючих споруд електрозв'язку встановлюються охоронні зони, зокрема для підземних кабельних і повітряних ліній електрозв’язку – це смуга землі, обмежена паралельними лініями, віддаленими від траси підземних кабелів або від крайніх проводів повітряних ліній на відстані 2 метрів з кожного боку. У межах охоронних зон ліній електрозв’язку і навколо випромінюючих споруд електрозв'язку без письмової згоди операторів телекомунікації, a також без присутності їх представника забороняється виконувати різного виду будівельні, монтажні, вибухові і земляні роботи, а також розрівнювати ґрунт за допомогою бульдозера, екскаватора, скрепера, грейдера та іншої землерийної техніки.

Пунктом 9 Правил забороняє виконувати будь-які роботи, що можуть порушити нормальне функціонування ліній електрозв’язку, зокрема:

- проводити знесення та реконструкцію будівель, мостів;

- перебудову колекторів, тунелів метрополітену та залізниці, де прокладено кабелі електрозв’язку, установлено стоянки повітряних ліній електрозв’язку, кабельні шафи та розподільні коробки, без попереднього перенесення виконавцями робіт споруд і обладнання ліній електрозв’язку, узгодженого з операторами телекомунікації;

- засипати, ламати чи самочинно знімати на трасах ліній електрозв’язку замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки,

- скидати на трасах підземних кабельних ліній електрозв’язку вантажі вагою більш як 5 тон, влаштовувати в охоронних зонах стоки кислот, розчинів солей та лугів;

- відчиняти двері та люки не обслуговуваних наземних і підземних регенераційних (підсилювальних) пунктів, радіорелейних станцій, колодязів кабельної каналізації, кабельних шаф, розподільних коробок, а також підключатися до ліній електрозв’язку особам, які не обслуговують ці лінії, псувати опори і арматуру повітряних ліній, обривати проводи чи накидати на них сторонні предмети, укріплювати на опорах різноманітні плакати, покажчики та ін.

Пункт18 Правил зобов’язує підприємства, установи, організації та громадян, які виконують поблизу охоронних зон ліній електрозв’язку на відстані менше ніж 25 метрів будь-які роботи (вибухові, кар’єрні, прокладання комунікацій, будівництво тa реконструкцію тощо), внаслідок яких ці лінії може бути пошкоджено, сповіщати не пізніше ніж за три доби оператора телекомунікації про час, місце виконання робіт і про порядок нагляду за їх виконанням, а також надавати за запитом оператора телекомунікації витяг з планів робіт, списки робітників, залучених до виконання земляних робіт, довідку про нанесення кабельної лінії електрозв'язку на план-схему місця виконання робіт та сприяти оператору телекомунікації в ознайомленні під розписку робітників, залучених до виконання земляних робіт в охоронних зонах ліній електрозв’язку, з цими Правилами.

Наголошуємо, що роботи в охоронних зонах виконуються відповідно до Умов проведення робіт у межах охоронних кабельних i повітряних ліній електрозв’язку (надалі - Умови).

Пункти 3,4 Умов передбачають, що підприємства, установи, організації та громадяни для проведення у межах охоронних зон робіт, зобов’язані мати письмову згоду оператора телекомунікації, до початку робіт викликати представника оператора телекомунікації для визначення точного місцезнаходження підземних кабелів та інших споруд кабельних ліній (підземних регенераційних або підсилювальних пунктів, колодязів кабельної каналізації, контурів заземлення та ін.), глибини їх залягання і розташування стосовно споруджуваного об’єкта.

За уточненням трас проходження і глибини залягання ліній зв’язку необхідно звертатись до відповідних операторів телекомунікації:

- Кіровоградська філія ПАТ “Укртелеком” КЦТ № 512 СЛДТМ №9 вул. Курганна, 58, тел.24-84-85, Зазимко Юрій Володимирович

- Кіровоградська філія ПАТ “Укртелеком” КЦТ № 512 ДТМ №5 вул. Гоголя, 72 каб. 201, тел.32-00-90, т.в.о. директора Сілько Семен Вікторович

- ТОВ “Атраком” Центр технічного обслуговування та експлуатації № 4, лабораторія № 42 вул. Ельворті, 5, офіс 326, тел.35-40-37, Шовкун Володимир Іванович

- ТОВ “Вікторія-Феліз”, кабельна дільниця № 1 пр.-т. Промисловий, 11-б, тел. 35-77-55, 067-520-94-60,  Охотюк Володимир Іванович


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень