Катеринівська сільська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Рекомендації що робити, коли припинилася централізована подача води

Дата: 30.11.2022 15:22
Кількість переглядів: 184

Рекомендації що робити, коли припинилася централізована подача води

Фото без опису

Через часті обстріли енергетичної та критичної інфраструктури нашої країни почастішали перебої в електро- та водопостачанні. Тож варто заздалегідь підготуватись до таких екстрених умов та вжити деяких заходів.

Потрібно створити запаси як питної, так і технічної води. Розраховуйте, що їх має вистачити на 2-3 доби. Питну воду необхідно зберігати у закритих ємкостях. За потреби зробіть відповідні написи на тарі, де зберігається вода: "Вода для пиття" і "Вода для технічних/господарських потреб". 
        Як діяти далі, коли запаси води закінчаться?

Якщо централізоване водопостачання буде відключено, органи місцевої влади мають забезпечити населення привізною питною водою, завчасно попередивши місцевих жителів, де та коли вони зможуть поповнити запаси води.

Можна також брати питну воду з кюветів, колодязів і шахтних криниць. Але перед тим, як її пити, прокип’ятіть упродовж 10 хвилин. Лише після цього таку воду можна вважати безпечною для вживання.

Враховуючи те, що перебої із водопостачанням внаслідок пошкодження об’єктів енергетичної та критичної інфраструктури можливі у будь-який момент, громадянам варто завчасно:

 • зробити запаси бутильованої питної води в герметичній тарі з великим терміном зберігання з розрахунку 9 літрів на особу. Це – запас питної води на 72 години;
 • набрати в об’ємну тару воду для господарських потреб (10-12 літрів для забезпечення гігієни);
 • запастися комплектами одноразового посуду, бажано паперового;
 • придбати кілька упаковок вологих серветок;
 • продумати можливості підігріву води в разі відсутності електропостачання.

До налагодження централізованого водопостачання чи отримання якісної привізної води потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

 • якщо є така можливість, використовуйте фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування;
 • готуйте їжу лише на перевіреній питній воді;
 • під час приготування їжі застосовуйте термообробку продукту (варіння, смаження, запікання тощо);
 • використовуйте питну воду з  джерел нецентралізованого водопостачання – шахтних колодязів,  криниць після обробки;
 • зберігайте воду в закритих ємностях. Щоб не сплутати ємності, нанесіть позначки щодо призначення води (вода для пиття, вода для господарських потреб тощо);
 • воду з відкритих водойм використовуйте тільки для господарських потреб.

Якщо ж централізоване водопостачання не працює, альтернативних джерел води також немає, залишається лише очищувати ту воду, яка є.

Як знезаразити  воду із джерела або воду з-під крана після відновлення водопостачання:

 • якщо є така можливість, спустіть воду з-під крана протягом 15-20 хвилин;
 • кип’ятіння води не менше 10 хвилин від моменту закипання може знищити багато мікробів, мікроорганізмів, які викликають хвороби. Але навіть у разі зберігання її в чистій і добре закритій ємності, термін придатності такої води не перевищує однієї доби;
 • використовуйте розморожену воду. Заморозьте місткість із водою в морозильній камері, після розморожування  використайте розморожену воду протягом 10 годин, опісля вона втрачає структуровані корисні властивості.

 

Пам’ятайте! Вода належної якості – запорука недопущення зараження інфекційними захворюваннями та загострення хронічних хвороб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень