28 вересня –Всесвітній день боротьби зі сказом

Дата: 16.09.2022 12:33

28 вересня –Всесвітній день боротьби зі сказом

На території Соколівської сільської ради Кропивницького району зареєстрований перший з початку 2022 року випадок сказу тварин (кота). Власник своєчасно не провів профілактичне щеплення кота проти сказу, тим самим наразив себе, своїх близьких та друзів на небезпеку.

Кропивницько-Соколівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області постійно наголошує, для того, аби захистити себе та домашніх тварин (собак, котів) від сказу, необхідно щорічно в обов'язковому порядку проводити профілактичне щеплення домашніх тварин проти сказу.

Щеплення проводиться ветеринарними спеціалістами Кіровоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Після процедури вакцинації лікарем ветеринарної медицини проводиться відповідна відмітка у ветеринарному паспорті із зазначенням найменування вакцини й дати вакцинації від сказу. Адреса: вул. Бобринецький шлях, 6, м. Кропивницький, телефон (0522) 33-85-70.

Сказ  це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизові оболонки.  Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю, як у людини так і тварин. Основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою.

Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини  м’ясоїдні (дикі та домашні).                Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:

укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, при попадання  контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

Інкубаційний період сказу у тварин становить максимально 10-14 днів, у людей - від  10-14 днів  до 3 місяців, але може збільшуватися до 1-го  чи 3-х років

•        Симптоми сказу у тварин залежать від стадії  їх захворювання:
  • 1.Початкова стадія (триває до п’яти днів):
  • - наявні сліди від укусів;
  • - гризуть місце укусу;
  • - ласкаві, примхливі, насторожені одночасно;
  • - слабкий апетит;
  • - їдять неїстівне;
  • - слинотеча;
  • - блювота.
  • 2. Збуджена стадія (2–3 дні):
  • - агресивні;
  • - збуджені;
  • - нападають;
  • - намагаються втекти;
  • - гризуть землю;
  • - їдять неїстівне;
  • - конвульсії;
  • - блювота;
  • - параліч;
  • - косоокість.
  • 3. Паралітична стадія (2–4 дні):
  • - виснаження;
  • - повний параліч;
  • - смерть.

Собаку, кота чи іншу тварину, яка покусала людей або тварин, слід утримувати під наглядом ветеринарних спеціалістів Кіровоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини протягом десяти днів, у жодному разі їх не вбивати!

Бережіть себе! Ваше здоров'я у ваших руках! Дбайте про нього та пам'ятайте про безпечну поведінку з незнайомими тваринами.