Катеринівська сільська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

ЧИСТКА ТА ДЕЗІНФЕКЦІЯ КРИНИЦЬ

Дата: 09.08.2022 12:55
Кількість переглядів: 2175

Фото без опису

ЧИСТКА та дезінфекція кРИНИЦЬ

Криниці потребують регулярної очистки. На бетонних кільцях утворюєься скупчення органічних наростів, як то моху, опалого листя, або корневої системи навколишніх дерев, кущів і тп. З часом стан криниці і води в ній погіршується, оскільки відбуваються процеси розмноження мікроорганізмів, а на дні з'являється мул і пісок. В криницю можуть потрапляти сторонні предмети, які загнивають. Тому для підтримки санітарно-гігієнічних норм питної води необхідна регулярна чистка криниць.

Чистка криниць - обов'язкова профілактична міра, покликана покращити стан колодязя та збільшити термін служби криниці і не допустити погіршення якості води в криниці. Чистка криниці - є одним з найефективніших засобів по відновленню: смакових якостей води. Для того щоб в криниці була чиста вода, придатна до пиття необхідно регулярно доглядати і контролювати стан самої криниці. Часто люди думають що якість води в криниці залежить лише від рівня води, стану джерела. Але насправді дуже багато факторів впливає на стан колодязя. В першу чергу звісно це залежить від рівня підземних вод, і стану джерела, яке живить колодязь. Але для того щоб джерело справно наповнювало водою криницю, необхідно регулярно очищувати дно криниці. Бажано при можливості обкласти саме дно піском та каменями. Це змешить замулення самого джерела і дасть змогу підтримувати достатній рівень води в криниці. Також необхідно слідкувати за глиняним замком навколо колодязя, щоб дощові, або так звана "підшкірна вода" не попадала в саму криницю разом з домішками органіки та глини. Необхідно також слідкувати за накриттям криниці, щоб пилюка, пилок з кущів та дерев а також пір"я не потрапляло у канал колодязя. Звісно що важливим елементом колодязя є бетонні кільця, за якими також потрібно регулярно слідкувати, щоб не було тріщин, шпар між кілцями, через які в криницю можуть попадати сторонні органічні домішки.

Буває так, що вода пропадає з криниці, або ж її рівень падає на стільки, що її неможливо досягнути. Причин може бути декілька, як наприклад зміна місця джерела, забруднення криниці. У таких випадках слід провестки чистку криниці від замулення і органічного бруду, а також при потребі провести дезінфекцію води в криниці.

 

 

 

 

Дезінфекція криниць допомагає підтримувати чисту питну воду в криниці протягом року. Чиста питна вода криниці напряму пов'язана з вашим здоров'ям, а тому вода в криниці зобов'язана бути найвищою. Для того, щоб у вашій криниці чи колодязі вода була завжди чистою, смачною та придатною для вживання необхідно щороку проводити дезінфекцію криниці та очистку кілець криниці від моху та органічного нальоту.

Проводити дезінфекцію криниць самостійно не рекомендуємо, оскільки ця робота вимагає особливих навичок, умінь і додаткових знань, тому для хімічного очищення води, особливо застояної, яка має вже запах або органічні домішки, краще звернутися до фахівця. В залежності від ступеня забруднення необхідно привильно оцінити ступінь забруднення та провести перелік необхідних профілактичних робіт.

Одним із ефективних і недорогих способів отримати чисту воду в криниці являється хімічна очищення шахти криниці. Для цього використовують дезінфікуючі  засоби, які дозволені Міністерством охорони здоровя України та мають супровідні документи.

Пам'ятайте -  від правильного обслуговування та профілактичних робіт залежить чистота води та її смак. 

 

Кропивницько-Соколівське управління

Головного управління

Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень