Про проведення соціальної акції "16 днів проти насилля"

Дата: 25.11.2021 10:24

Щороку з 25 листопада по 10 грудня (День прав людини) проходить акція «16 днів дій проти гендерного насильства».

Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.

Жінки по всьому світу стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та істинна природа його нерідко приховані.

Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки.

Щороку близько 10000 українських жінок гине від домашнього насильства. У всьому світі від нього потерпає більше жінок, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах разом узятих.

Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім'ї, зокрема, було ухвалено відповідний закон, країна приєдналась до кампанії ООН проти побутового насильства, започатковано загальнодержавну кампанію “Стоп-насильству”.

В результаті жорстокого поводження та домашнього насильства жінки втрачають довіру, самоповагу та в більшості випадків й життя.

Тому, завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є!

В Україні працюють центри допомоги жертвам домашнього насильства, проте, варто нагадати, що допомагають тим, хто просить про допомогу!

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного); Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства – працює цілодобово;

15-47 Урядова «гаряча лінія» з питань запобігання та протидії торгівлі людьми, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – працює цілодобово;

0-800-213-103 – «Гаряча лінія» координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – працює цілодобово;

Служби, які працюють у напрямку попередження та подолання домашнього насильства:

Поліція – тел. 102

Служба у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Катеринівської сільської ради - тел. 0507479957

Ви не зобов’язані терпіти домашнє насильство!