Катеринівська сільська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Ідентифікація тварин це важливо!

Дата: 07.11.2019 11:53
Кількість переглядів: 520

Ідентифікація тварин це важливо!

Фото без опису

 

Лікарі ветеринарної медицини Кропивницького району завжди часті

гості на подвір`ї  справжнього господаря. І проведення ідентифікації  домашніх тварин  один з важливих приводів побачити фахівця ветеринарної медицини в себе вдома.

Чому саме так? А тому, що реєстрація тварин є частиною державної політики України, приведення законодавства України у відповідність до законодавства Європейського Союзу в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.

            Це закріплено на законодавчому рівні, а саме статтею 5 Закону України  «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» від 14 серпня 2014 року № 1648 VII, згідно якої в країні запроваджується обов`язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин.

Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізувати молоко та м`ясо тварини (ВРХ, свиней, коней, овець), ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу – від її виробництва до реалізації. Проводиться вона в лікарнях ветеринарної медицини за місцем утримання тварини.

Обов`язковій ідентифікації підлягають:

  • Велика рогата худоба, ягнята, козенята – протягом 7 днів з моменту народження;
  • Товарні свині до моменту переміщення (забою, продажу);
  • Лошата-не пізніше 1 року після народження.

При цьому всі повинні пам`ятати, що всі юридичні та фізичні особи, які проводять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов`язані:

  • Подавати до реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення, забій, утилізацію, загибель, падіж;
  • Ідентифікувати всіх тварин у господарстві;
  • Вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;
  • Зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства;

 

З порушення вимог законодавства (стаття 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин») про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

 

Тож мета наших лікарів донести до власників тварин, що повний клінічний огляд та своєчасна ідентифікація тварин – необхідний крок до плодотворної співпраці.

 

Кіровоградське районне

управління Головного управління

Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень