Катеринівська сільська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

УВАГА! СКАЗ!

Дата: 04.03.2019 11:24
Кількість переглядів: 519

Фото без опису

Увага сказ!

 

Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області застерігає!

Сказ – госте вірусне захворювання, яке виникає після потрапляння на пошкоджену шкіру слини інфікованої тварини. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту із смертельним наслідком. Після потрапляння через ушкоджену шкіру вірус по нервовим стовбурам досягає головного мозку і стає причиною його набряку, крововиливу, дегенерації нервових клітин. Вірус також потрапляє до слинних залоз і вже зі слиною виділяється в навколишнє середовище.

Джерелом сказу є інфіковані собаки, вовки, кішки, лисиці, пацюки та інші теплокровні тварини.

Основною причиною зараження домашніх і свійських тварин є дика лисиця, яка  є резервуаром для цього вірусу і переносить його на великі  відстані, особливо  на сільських територіях.

         Дикі лисиці мешкають на полях, але хвороба призводить до втрати відчуття страху, внаслідок чого вони з’являються в день у населених пунктах, у місцях випасу худоби, та потрапляють до господарських угідь нападаючи на тварин.

         Розпізнати, що тварина заражена вірусом не можна, ознаки наявності вірусу проявляються тільки через 10 днів. Лікування від сказу немає, тому врятувати тварину неможливо. Щоб запобігти зараженню необхідно вживати профілактичних заходів та обов’язково робити тваринам щеплення. Але нажаль деякі власники собак і котів  відмовляються від щеплення своїх улюбленців, а таке байдуже відношення може призвести до непоправних наслідків.

Щоб убезпечитися від укусів тварин, дотримуйтесь простих заходів безпеки:

  •  не залишайте дітей на вулиці без нагляду дорослих;
  • не чіпайте незнайомих тварин;
  •  не годуйте тварин із рук;
  • уникайте контактів з безпритульними та дикими тваринами;
  • не залишайте дітей на вулиці без нагляду дорослих;

- захистіть своїх домашніх улюбленців від контакту з вуличними тваринами. Дворових собак потрібно утримувати на прив’язі або у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та  наморднику;

  • щорічно робити профілактичні щеплення собакам і котам.

        

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень