Катеринівська сільська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Рішення № 607-23/2019 від 19 вересня 2019 року " Про внесення  змін до Програми «ВЕТЕРАН» Катеринівської сільської ради на 2017 -2020 роки  "

Дата: 22.10.2019 08:39
Кількість переглядів: 72

 

 

КАТЕРИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
КРОПИВНИЦЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДВАДЦЯТЬ  ТРЕТЯ   СЕСІЯ  СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 «19» вересня   2019 року                                                  № 607-23/2019

с. Катеринівка

 

Про внесення  змін до Програми «ВЕТЕРАН»

Катеринівської сільської ради на 2017 -2020 роки  

 

 

           Заслухавши  та  обговоривши  інформацію  секретаря сільської ради  Забродської Т.І.  щодо внесення змін до Програми «ВЕТЕРАН» Катеринівської сільської ради на 2017-2020 роки,  на  підставі  ст..26 Закону  України «Про  місцеве  самоврядування  в  Україні»,

 

СІЛЬСЬКА РАДА  ВИРІШИЛА :

           1. Внести зміни  до  Програми «ВЕТЕРАН» Катеринівської сільської ради  на 2017-2020 роки затвердженої рішенням першої сесії сьомого скликання №25-1/2017 від 14.11.2017 року , а саме викласти в новій редакції п.VI п.п.2:

            - «Фінансова допомога  людям похилого віку надається на підставі заяви до визначеного в Програмі свята,  якщо вони відповідають наступним критеріям: особі на момент подачі заяви до виконавчого апарату сільської  виповнилося 61 рік; зареєстрована на території сільської ради».

            2.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету, підтримання підприємництва та   фінансів.

 

 

Секретар сільської ради                                                                                Т.І.Забродська

 

 

 ДОДАТОК

До рішення

№607-23/2019 від 19.10.2019 р.

 

Програма «ВЕТЕРАН»

на 2017-2020 роки

(ЗІ ЗМІНАМИ)

 

I. Визначення проблем, на розв'язання яких спрямована Програма

Одними з основних завдань програми «Ветеран» на 2017-2020 роки (далі - Програма)  є посилення соціального, фінансового, матеріального,  медичного захисту ветеранів війни та праці, людей похилого віку, інших пільгових категорій населення, створення сприятливих умов для їх життєдіяльності, захист прав, наданих Конституцією України та законами України.

Програма «Ветеран» на 2017-2020 роки розроблена відповідно до Конституції України  та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», Закону України «Про основні засади захисту ветеранів війни і праці та інших громадян похилого віку», Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» та інших нормативних актів.

На території Катеринівської сільської ради мешкає значна кількість ветеранів та людей похилого віку, що потребують підтримки з боку державних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Життєзабезпечення ветеранів та людей похилого віку підтримується системою пільг та компенсацій, які визначені відповідними законами. Проте, не дивлячись на прийняття значної кількості актів законодавства та інших нормативних документів щодо соціального захисту ветеранів, на рівні держави, їх виконання не є достатнім через обмежене фінансування з державного бюджету.

Так, на обліку Ради ветеранів Катеринівської сільської ради перебувають такі категорії громадян : інваліди ВВВ, учасники бойових дій, учасники ВВВ, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, одинокі престарілі, діти-інваліди,пенсіонери, люди похилого віку.

II. Мета Програми

Основною метою Програми є забезпечення, втілення в життя соціального забезпечення та соціального захисту ветеранів, інвалідів, людей похилого віку  та інших категорій громадян.

     Головним напрямком Програми є зниження соціальної напруги та часткове вирішення проблем нужденних громадян у разі передбачених обставин, підтримка і соціальний захист.

   Суттєво підвищити ефективності системи соціальної допомоги на території Катеринівської сільської ради через посилення адресності при її наданні та шляхом включення додаткових заходів щодо соціальної підтримки громадян для забезпечення їм гідного існування, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру, здійснення конкретних заходів, спрямованих на надання адресної підтримки незаможним верствам населення, надання соціально-правової, трудової та медичної реабілітації особам з обмеженими фізичними можливостями, залучення до співробітництва громадських організацій, поліпшення становища людей з різними вадами.

 

III. Шляхи і засоби розв'язання проблеми, строк виконання Програми

З метою підвищення рівня забезпечення державними допомогами вразливих верств населення у 2017-2020 роках:

- забезпечити своєчасне призначення та виплату фінансової та матеріальної допомоги;

- фінансова підтримка особам похилого віку виплачується до Дня незалежності України, до Дня людей похилого віку, До Нового року та до Великодня у сумі визначеній рішенням сесії в межах кошторису;

- забезпечити розгляд заяв, вивчення стану матеріально-побутового забезпечення потреб громадян, які не охоплені Законом України «Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у разі виникнення непередбачуваних випадків для надання матеріальної допомоги на лікування, вирішення соціально-побутових потреб тощо;

- здійснення перевезень пільгових категорій громадян ( не працюючі пенсіонери), яким виповнився 61 рік та які зареєстровані на території Катеринівської сільської ради, шляхом пред’явлення проїзного місячного квитка;

- привітання іменинників ювілярів з Днем народження ( 70, 75, 80, 85, 90, 95 та 100 років).

Строк виконання Програми становить до 31 грудня 2020 року.

 

IV. Основні напрями реалізації Програми

Основними напрямами реалізації Програми є:

покращення та координація роботи з питань соціального захисту ветеранів війни;

сприяння створенню умов для ефективної роботи ветеранської   організації;

широке залучення громадських організацій, товариств, релігійних конфесій до організації роботи з питань соціального захисту ветеранів.

 

V. Фінансове забезпечення Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету, враховуючи фінансові можливості, а також інших джерел не заборонених чинним законодавством. Порядок надання допомоги затверджується розпорядженням сільського голови та з подальшим затвердженням на сесії сільської ради.

VI. Організація реалізації  Програми

Реалізація програми покладається  на виконавчий апарат Катеринівської сільської ради.

Фінансова допомога  людям похилого віку надається  на підставі їхньої заяви до визначеного в Програмі свята, якщо вони відповідають наступним критеріям :  особі на момент подачі заяви до виконавчого апарату сільської ради виповнилося 61 рік, зареєстрована на території сільської ради.

Заява на фінансову допомогу подається один раз заявником, наступні виплати до інших свят здійснюються автоматично. Списик розглядаються на засіданні комісії та затверджуються рішенням виконавчого комітету сільської ради

Для отримання фінансової допомоги особа похилого віку повинна надати ксерокопію паспорта громадянина України, ксерокопія ідентифікаційного коду, ксерокопія пенсійного посвідчення у разі відсутності одного із вказаних документів на комісія вправі вирішити питання позитивно при умові надання довідки Додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання.

VIІ. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми надасть змогу посилити соціальний, фінансовий, матеріальний,  медичний захист ветеранів війни та праці, людей похилого віку, інших пільгових категорій населення, створяться сприятливі умови для їх життєдіяльності, захистить права пільгових категорій населення, надані Конституцією України та законами України.          

VIIІ. Контроль за виконанням Програми

Контроль за ходом реалізації Програми здійснюється Катериніською сільською радою та її виконавчим комітетом.                                                  

Відповідно до плану роботи сільської ради хід виконання Програми розглядатиметься  на сесіях сільської ради та засіданнях її постійних комісій.

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора