Катеринівська сільська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Рішення № 330-16/2019 від 24 січня 2019 року " «Про затвердження Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території Катеринівської ОТГ на 2019-2020 роки»

Дата: 27.08.2019 08:23
Кількість переглядів: 369

                                   

КАТЕРИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ШІСТНАДЦЯТА    СЕСІЯ  СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 «24»  січня    2019 року                                                          №330-16/2019

с.Катеринівка

 

Про затвердження Програми регулювання чисельності
безпритульних тварин гуманними методами
на території Катеринівської ОТГ на 2019-2020 роки

           Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину», «Про благоустрій населених пунктів»,

                                 СІЛЬСЬКА  РАДА ВИРІШИЛА:

      1. Затвердити  Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами  на території Катеринівської ОТГ на 2019-2020 роки (далі – Програма) згідно з додатком.

      2. Контроль за виконанням рішення покласти постійну комісію з питань планування бюджету, фінансів, підтримання підприємництва.

 

 

 Секретар сільської ради                                           Т.І.Забродська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

                                                                        Додаток

                                                                  до рішення сільської  ради

                                                                  24.01.2019 330-16/2019

 

 

ПРОГРАМА
регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами
 на території Катеринівської ОТГ на 2019-2020 роки

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

 

                 

1.

Ініціатор розробки Програми

Виконавчий комітет сільської ради

2.

Дата та номер, назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розробку Програми

-

3.

Розробник Програми

Виконавчий комітет сільської ради

4.

Співрозробник Програми

Громадські організації

5.

Відповідальний виконавець Програми

Кропивницька районна лікарня ветмедицини

6.

Учасники Програми

КП «Обрій»

7.

 

Термін реалізації Програми

2019-2020 роки 

 

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми всього (тис. грн)

 

20 000

 

          у тому числі:

8.1.

коштів  сільського бюджету

20 000

8.2.

інші кошти (благодійні внески, гранти)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Додаток 2

                                                                                                             до Програми

 

Заходи

до Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами  на території Катеринівської ОТГ на

2019-2020 роки

 

№ з/п

Найменування заходу, завдання

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн.

Відповідальні

за виконання заходів

2019

2020

 

1.

біостерилізація або прилаштування до притулків

Кошти місцевого бюджету, інші джерела фінансування не заборонені законом

20000

-

Кропивницька районна лікарня ветмедицини

 

 

 

 

 

 

 

ВСЬОГО:

 

20000

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Програма регулювання чисельності безпритульних тварин на території Катеринівської ОТГ на 2019-2020 роки (надалі – Програма) визначає правові, організаційні і фінансові основи відносин щодо регулювання чисельності безпритульних тварин на території громади гуманними методами, забезпечує участь фізичних осіб та громадських організацій у виконанні заходів, спрямованих на регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами способом біостерилізації або прилаштування до притулків.

    • розроблена відповідно до законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину», «Про благоустрій населених пунктів».
    • поширює свою дію лише на безпритульних тварин, тобто тварин, що залишились без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем, у тому числі на тварин, незалежно від породи, належності та призначення, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях,  у скверах, садах, дворах та інших громадських місцях.

 Реалізація Програми повинна здійснюватися виключно гуманними методами, що виключають жорстоке поводження з тваринами, відповідно до законодавства України. Евтаназію тварин можливо застосовувати тільки у двох випадках:

- у разі невиліковної хвороби тварини за наявності письмового висновку ветеринарного лікаря;

- за наявності порушень у поведінці тварини, які є незворотними і не підлягають змінам, та встановлені виключно ветеринарним лікарем.

Вирішення проблеми покращення екологічного та санітарного стану  на території громади потребує комплексного підходу, раціонального та термінового впровадження дієвої системи впливу на тенденцію до позитивної динаміки популяції безпритульних тварин. Дані щодо збільшення кількості собак  свідчать про те, що  проблема зовсім не вирішувалася. Причина полягає у методі безповоротного відлову тварини. Зважаючи на позитивний  метод «відлов-стерилізація-вакцинація-відпуск на місце відлову», а також на незаперечні статистичні показники результативності даного підходу та рекомендації від   організацій, які спеціалізуються на вирішенні питань щодо безпритульних тварин, можна стверджувати про необхідність його застосування.

Аналіз ситуації у сфері поводження з безпритульними тваринами дає можливість зробити висновок, що система регулювання чисельності безпритульних тварин способом їхнього винищування протизаконна, негуманна, фінансово витратна і неефективна.

У результаті вивчення практичного досвіду європейських країн та інших міст України у цій сфері слід зробити висновок, що найбільш ефективним і науково підтвердженим методом зменшення чисельності безпритульних тварин є метод біостерилізації. За цим методом безпритульні тварини після відлову не знищуються, а  тварин стерилізують, вакцинують від сказу, обробляють від паразитів та відпускають на місце відлову або прилаштовують в притулки для бездомних тварин . Окрім цього, стерилізовані тварини, які повертаються до попереднього місця перебування, мають бути візуально ідентифіковані.

 

2. Визначення мети

Основною метою Програми є створення безпечних та комфортних умов співіснування людей і тварин на території громади шляхом зменшення та контролю чисельності безпритульних тварин методами відлову, біостерилізації, масової вакцинації та прилаштування тварин до притулків.  

 

3. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, терміни виконання завдань, заходів

 

Таким чином, з врахуванням ситуації, що склалась на території громади  у сфері поводження з безпритульними тваринами, виникла нагальна необхідність принципово вирішувати проблему способом затвердження цієї Програми.

Програма передбачає забезпечення ветеринарно-санітарного благополуччя, належного благоустрою території, впровадження стандартів гуманного поводження з тваринами, закладення підґрунтя для розвитку сучасної свідомої  спільноти, і передбачає виконання наступних завдань:

- забезпечення виконання заходів системного відлову, масової стерилізації, вакцинації, профілактичних обробок безпритульних тварин;

- удосконалення та впровадження системи обліку, реєстрації та ідентифікації безпритульних тварин;

- розробка і впровадження системи інформаційно-просвітницьких заходів щодо гуманного поводження з безпритульними тваринами, прилаштування безпритульних тварин до притулків, пропагування стерилізації домашніх тварин тощо.

Обсяги фінансових витрат, необхідних для виконання Програми, а також джерела фінансування вказані в додатку 1 до Програми.

 

4. Перелік завдань та заходів Програми, напрями використання бюджетних коштів та результативні показники

 

Перелік завдань заходів Програми, напрями використання бюджетних коштів наведені у додатку 2 до Програми.

 

5. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Контроль за використанням бюджетних коштів, передбачених для здійснення заходів, визначених Програмою, здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

Контроль за виконанням заходів Програми здійснює КП «Обрій» та постійні комісії сільської ради з питань  промисловості, будівництва та транспорту ( голова Макєєв В..), з питань аграрної політики, земельних відносиг та охорони навколишнього середовища ( голова комісії Ластовка Ю.О.).

Звіт щодо виконання Програми заслуховується на сесії сільської ради після завершення її виконання.

 

 

 

 

    • сільської ради                                 Т.І.Забродська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень